Resultater for prøven i kreds 41 lørdag d. 8.9.2018.

 

Dommer: Morten Hansen

 

 

 

Prøve:

Hundefører:

Hundens navn:

Race:

A

B

C

Total

Note:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IPO 1

Søren Wærum

Royal Danish Dashing Doll

Dobbermann

16

83

71

170

M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IPO 3

Tina Jersie

Hedegaards Veiko

Schæfer

95

79

87

258

G

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beg.B

Jytte Christiansen

Zilly II von Löwenfels

Malinois

 

87

 

87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FPR 1

Kate Matthiassen

Cutulus Una

Schæfer

70

 

 

70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPH 1

Kiss Vognsvend

Duke Pri-wat

Schæfer

79

 

 

79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPH 2

Thomas Bruzelius

Calippo Ajax

Schæfer

2

 

 

2

M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPH 2

Kate Matthiassen

Cutulus Audi

Schæfer

82

 

 

82

G

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Færdselsprøve

Margit Meisner

Normanners Isha

Schæfer

 

 

 

 

Ej bestået

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Færdselsprøve

Marianne Wærum

Royal Danish Fine Madness

Dobbermann

 

 

 

 

Bestået

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Færdselsprøve

Ingrid M. Hansen

Daneskjold Northton

Malinois

 

 

 

 

Bestået

 

 

 

 

Her er lidt resultater som nogle af vores medlemmer har opnået "Ude i byen"

 

Hjertelig tillykke til alle.

 

Søren Wærum med Chilli: 91 point til DKK`s Beg B DM 157 point i Beg AB ( 72/85) i kreds 47 Suså 

 

Janne Wærum med Kenya: 81 point i Beg B i kreds 15 Nakskov

 

Tina Jersie med Veiko: 84 point i SPH 2 i kreds 71 Grenå 92 i SPH 2 i kreds 63 Hobro

 

Tina og Veiko er dermed kvalificeret til deltagelse i DKK og Schæferhundeklubbens SPH 2 DM 2018

 

 

  

Resultater for prøven i kreds 41 lørdag d. 26.5.2018.

 

Dommer: Mikkel Kruse

 

Hund:

Hundefører:

Gr. A:

Gr. B:

Gr. C:

Point i alt:

Prædikat:

 

 

 

 

 

 

 

Zerberuzdk Gringo

Tine Wedel Christensen

-

76

-

76

T

 

 

 

 

 

 

 

Hedegårds Veiko

Tina Jersie

81

82

87

250

G

 

 

 

 

 

 

 

Calippo Ajax

Thomas Bruzelius

15

-

-

15

M

 

 

 

 

 

 

 

Quentina vom Amur

Isa Nielsen

0

-

-

0

M

 

 

 

 

 

 

 

Nugga

Jane Jensen

29

-

-

29

 

 

 

 

 

 

 

 

RixDivan's Asko

Jes Høg Thorsen

91

-

-

91

SG

 

 

 

 

Hermed resultaterne for prøven i Schæferhundeklubben kreds 41 lørdag d 24 marts 2018

 

Dommer: Peter Gammelgård Mortensen

 

Hundefører

Hundens Navn

DKK reg.nr

Chipnummer

Prøve

Point

Prædikat

 

 

 

 

 

 

 

Jane Jensen

Nugga

2214

208210000489018

FPr3

96

F

 

 

 

 

 

 

 

Anne-Lise Olsen

Planteskolens Boogie

10859/2010

208206000147934

FPr3

91

SG

 

 

 

 

 

 

 

Kiss Vognsvend

Pri-wat Duke

04460/2011

208213990113085

FPr3

90

SG

 

 

 

 

 

 

 

Christian Nielsen

Team Aaby Inka

09758/2013

208210000450393

SPH 1

51

M

 

 

 

 

 

 

 

Iris Sørensen

Omira vom Mühlhamer Keller

14173/2011

R-E 7936

SPH 1

83

G

 

 

 

 

 

 

 

Else-Marie Grøn

Greve Tinka

22230/2009

208206000138634

SPH 1

5

M

 

 

 

 

 

 

 

Jes Høg Thorsen

RixDivan's  Asko

19704/2010

7520980013730

SPH 2

94

SG

 

 

 

 

 

Efter vores prøver lørdag d. 2.9.2017, ser resultaterne således ud:

 

 

Hundens navn

Reg. Nr.

HF navn

Prøve type

Gr. A

Gr. B

Gr. C

Prædikat

Bestået

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nugga

DK 2214

Jane Jensen

FpR 3

35

 

 

M

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Greve Tinka

DK 22230/2009

Else-Marie Grøn

SPH 2

2

 

 

M

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trold Makker

DK 16839/2009

Merete Frank

SPH 2

90

 

 

SG

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zerberuzdk Emilie Ester

DK 08563/2015

Tine W. Christensen

FP

 

 

 

 

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shamigo's Joker

DK 10368/2016

Danny Nielsen

FP

 

 

 

 

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hedegård's Veiko

DK 12193/2014

Tina Jersie

IPO 1

93

88

90

SG

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gen-Chi Krimi

DK 05659/2014

Michael Larsen

IPO 1

60

80

94

M

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lærkebo's Ina

DK 12377/2013

Benny Stoico

IPO 2

60

85

85

M

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sund Hund Isa

DK 15152/2014

Merete Frank

IPO 2

86

84

90

G

Ja

 

 

 

 

 

Efter vores brugsprøver lørdag d. 25.3.2017, ser resultaterne således ud:

 

Prøve

Hundefører

Hund

Point

Note

 

 

 

 

 

FPr 3

Anne Lise Olsen

Planteskolen Boogie

75

Tilstrækkelig

 

 

 

 

 

FPr 2

Jane Jensen

Nugga

91

SG

 

 

 

 

 

SPH 2

Jørgen Damkjær

To-Fast Æske

91

SG

 

 

 

 

 

SPH 2

Arne Zeuthen

Maack's Sarko

11

M

 

 

 

 

 

SPH 1

Kiss Vognsvend

Pri-wat Duke

22

M

 

 

 

 

 

SPH 1

Else Marie Grøn

Grevens Tinka

79

Tilstrækkelig

 

 

 

 

 

SPH 1

Tina Jersie

Hedegårds Veiko

83

G

 

 

 

 

 

Beg B

Marianne Værum

Royal Danish Baronesse von Blixen

64

M

 

 

 

 

 

FP

Søren Værum

Royal Danish Dashing Doll

 

Bestået

 

 

 

 

Efter vores brugsprøver søndag d. 1.5.2016, ser resultaterne således ud:

 

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Bestået

 

 

 

 

 

 

 

Billie

Tæve

Hollandsk Hyrdehund

Laila Nanfred

4

FP

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Pelo Lucas (Luka)

Han

Schæfer

Steen Christensen

41

FP

Ja

 

 

 

 

 

 

 

"T"QuBik Airport Hannover

Han

Malinois

Lise Lindegaard Andersen

84

FP

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Hedegårds Veiko

Han

Schæfer

Tina Jersie

41

FP

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Vom Dornenhof Bailey (Sommer)

Tæve

Rottweiler

Marie Berner

41

FP

Nej

 

 

 

 

 

 

 

Nugga

Tæve

Cocker Spaniel

Jane Jensen

41

FP

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Atassi's Benji (Milo)

Han

Schæfer

Tine Nielsen

41

AB

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Planteskolens Boogie (Zita)

Tæve

Schæfer

Anne-Lise Olsen

56

FPR-2

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Walkini's Kala

Tæve

Schæfer

Lisbeth Rasmussen

41

FPR-1

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Hiro Mi-Ji

Tæve

Malinois

Lise Lindegaard Andersen

84

SL-2

Ja

 

 

 

 

 

 

 

Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

IPO-2

Nej

 

 

 

 

 

 

 

Cutulus Audi (Molly)

Tæve

Schæfer

Kate Matthiassen

56

SPH-2

Nej

 

 

 

 

 

 

 

Hulgaards Aske

Han

Schæfer

Steen Rasmussen

56

SPH-2

Ja

 

 

Efter vores brugsprøver lørdag d. 10.9.2016, ser resultaterne således ud:

 

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Point

Bestået

 

 

 

 

 

 

 

 

Hedegårds Veiko

Han

Schæfer

Tina Jersie

41

Beg. B

91

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

IPO-2

0

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

Maack Sarko

Han

Schæfer

Arne Zeuthen

6

IPO-3

179

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

Walkini's Kala

Tæve

Schæfer

Lisbeth Rasmussen

41

FPR-2

74

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Planteskolens Boogie (Zita)

Tæve

Schæfer

Anne-Lise Olsen

56

FPR-3

70

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Hulgaard's Alex

Han

Schæfer

Kaj Ingemann Jensen

4

SPH-2

70

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Chade Odessa

Tæve

Schæfer

Jan Herneth

56

SPH-2

53

Nej

 

 

 

 

 

 

 

 

Kochen's Qalli

Tæve

Schæfer

Alette Høy

41

FP

 

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Oggywons Dagmar

Tæve

Schæfer

Hanne Larsen

4

FP

 

Ja

 

 

Efter vores kredsmesterskab lørdag d. 12.11.2016, ser resultaterne således ud:

 

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Point

Bestået

 

 

 

 

 

 

 

 

Atassi's Benji (Milo)

Han

Schæfer

Tine Vedel Christensen

41

FPR-1

0

Disk-ML

 

 

 

 

 

 

 

 

Nugga

Tæve

Cocker Spaniel

Jane Jensen

41

FPR-2

77

Ja (kredsmester)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

FPR-3

79

Ja (kredsmester)

 

 

 

 

 

 

 

 

Hedegårds Rille (Fuga)

Tæve

Schæfer

Henriette Marqvordsen

41

SPH-1

82

Ja (kredsmester)

 

 

 

 

 

 

 

 

Hulgaard's Aske

Han

Schæfer

Steen Rasmussen

56

SPH-2

82

Ja

 

 

 

 

 

 

 

 

Hulgaard's Alex

Han

Schæfer

Kaj Ingemann Jensen

4

SPH-2

0

Disk-ML

 

 

 

 

 

 

 

 

Chade's Odessa

Tæve

Schæfer

Jan Herneth

56

SPH-2

91

Ja